:

Brazílsky kyslík – liečba kyslíkovou terapiou

Dýchanie je pre náš život nenahraditeľné – život začíname nádychom a pokračujeme dýchaním až do konca. Pre náš organizmus je dôležité prijímať dostatok kyslíka. Avšak, dnešné vysoké životné tempo, vysoké pracovné výkony a nedostatok času spôsobujú, že dýchame veľmi plytko a to sa často preukazuje na našom zdraví.

Slabo sa sústredíme, sme unavení, bolí nás hlava, trpíme nespavosťou, depresiami a oslabuje sa aj naša imunita. Jednou z možností, ako predchádzať  týmto problémom, je dodávať nášmu organizmus kyslík v koncentrovanej forme – prostredníctvom kyslíkovej terapie. Procedúru ponúkame aj u nás v Zlatých kúpeľoch, a preto vám niečo o kyslíkovej terapii, resp. brazílskom kyslíku, povieme v tomto článku.

V čom spočíva brazílsky kyslík?

Brazílsky kyslík predstavuje liečebnú a regeneračnú metódu, pri ktorej sa vdychuje zvlhčený vzduch obohatený kyslíkom vyrobeným prístrojom Oxymat. Tento vysoko koncentrovaný kyslík do organizmu prináša energiu, vďaka ktorej jednotlivé bunky tela optimálne fungujú. Celá procedúra trvá 30 minút, pričom počas jej trvania máte na tvári nasadenú nosnú kanylu pripojenú k prístroju. Za tento čas vdýchnete približne 20 – 60 litrov kyslíka.

Aké účinky má brazílsky kyslík?

Cieľom brazílskeho kyslíka je zlepšenie jeho príjmu a zvýšenie dychového objemu. Už počas tejto procedúry pocítite výrazný rozdiel. Výrazne sa vám zvýši okysličenie krvi, čím sa zvýši prívod kyslíka do tkanív, vrátane očí a mozgu. Aj vďaka tomu sa vám zlepší kvalitu zraku a sluchu, pamäti a zvýši sa aj vaša obranyschopnosť. Celá procedúra vplýva na človeka upokojujúco, zbaví vás únavy, pomôže pri poruchách spánku, migrénach, ale pomôže aj pri civilizačných ochoreniach. Pomôcť môže aj pri zmiernení astmy či alergiách, takže je vhodná ako podporná liečba aj pri rôznych chronických ochoreniach, najmä dýchacieho a srdcovo-cievneho systému.

Pre koho je procedúra vhodná?

Kyslíková terapia je vhodná najmä pre seniorov, športovcov, vrcholových manažérov a ľudí, ktorí sú v každodennom živote vystavení silnému tlaku a potrebujú podávať špičkové výkony. Mnoho ľudí stále neprikladá dôraz na to, čo vdychuje, hoci kvalita ovzdušia je jedným zo základných pilierov zdravia. Vyskúšať brazílsky kyslík môžete aj v prípade, že ste alergici, fajčiari, či máte poruchu so sústredením sa. 

Najlepší spôsob, ako zistiť, že je brazílsky kyslík skvelou podpornou liečbou aj pre vás, je vyskúšať si ho. U nás v Zlatých kúpeľoch vás s radosťou privítame. Rezervujte si termín v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice ešte dnes a užite si intenzívny relax a regeneráciu, ktorá poteší vaše telo i dušu.