:

Fitness – je vhodný aj pre vás?

Čím je človek starší, tým viac si uvedomuje aká dôležitá je fyzická aktivita v jeho živote. Vďaka pravidelnému pohybu lepšie zvládame choroby, bolesť, odďaľujeme príznaky starnutia a navyše cítime stály príval energie a pozitívnej nálady.

U nás v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice dbáme na zdravý životný štýl, ktorý ide ruka v ruke s pohybovými aktivitami. Ich cieľom je najmä zlepšenie kondície a pohyblivosti, no závisí to hlavne od charakteru daného cvičenia. V tomto článku by sme vám radi priblížili fitness a jeho účinky, pretože rozhodne neplatí, že fitness je iba pre mladých. Smelo sa mu venujte aj vo vyššom veku.

V čom spočíva fitness?

Pravidelné cvičenie prospieva pohyblivosti celého tela a udržuje správne napätie svalov. Cvičenie vás udržuje nielen v dobrej fyzickej kondícií, ale aj v duševnej, pretože zlepšuje psychiku a zároveň aj celkovú vitalitu a zdravie každého človeka. Fitness rovnako prospieva aj našej pamäti, schopnosti sústrediť sa a možnosti zachovať si samostatnosť a nezávislosť. Cvičenie fitness pozostáva z aeróbneho fitnessu, svalového fitnessu a strečingu. U nás cvičíte samostatne, pod odborným dozorom. K dispozícií je široká ponuka prístrojov s možnosťou precvičovania všetkých partií tela.

Aké účinky má fitness?

Pravidelné cvičenie pomáha znižovať riziko viacerých chronických ochorení, ako napr. cukrovka, príznaky depresie, zlomeniny kostí, kognitívne poruchy či problémy s mobilitou. Je dokázané, že kvalita nášho života je závislá na fyzickom a duševnom zdraví, a preto je vhodné nájsť v týchto aktivitách zdravú rovnováhu. Fitness vám dobije energiu, zlepší fyzickú kondíciu, udrží správne napätie svalov a zlepší pohyblivosť celého tela. Obrovskou výhodou je aj formovanie postavy, takže ak máte problém s pár kilami navyše, tak vďaka fitnessu sa ich konečne zbavíte.

Pre koho je procedúra určená?

Fitness odporúčame každému, kto má pohybové problémy, zníženú fyzickú kondíciu alebo by rád zredukoval váhu. Na fitness nepotrebujete žiadny lekársky predpis a dĺžka procedúry sa odvíja od toho, ako sa vám zažiada. Otváracie hodiny za účasti fitness trénera sú od 9:00hod. do 12:00hod. a ďalej od 14:00hod. do 16:30hod.

V ponuke kúpeľov je viacero typov a úrovní cvičení podľa potrieb a možností návštevníkov. Okrem fitness môžete vyskúšať tiež cvičenie za pomoci fitlopty, pilates, jogu, aquavalz alebo individuálny či skupinový liečebný telocvik. Je to len na vás vybrať si to, čo vám vlastne vyhovuje. Naším cieľom je, aby ste si pohyb hlavne užívali. Váš liečebný pobyt v Zlatých kúpeľoch vďaka aktívnemu pohybu a ľahkej kardio záťaži len zvýraznite. Tešíme sa na vašu návštevu!