:

Helena - klasická masáž tváre

Vyskúšali ste už klasickú celotelovú masáž? Ak sa vám tento druh masáže páčil, zaručene si obľúbite aj klasickú masáž tváre. Tá vám poskytne okamžitý účinok – budete oddýchnutí a zároveň pozitívne vplýva na nervovú sústavu. Masáž tváre pomáha uvoľniť napätie v tvári, a preto sa aj výraz tváre po masáži zjemní. Ak vám však viac záleží na estetickej stránke, tak vás potešíme aj v tomto prípade. Masáž tváre pomáha oddialiť proces starnutia, pretože výrazne zlepšuje krvný obeh, pružnosť svalov a aktivuje tiež tvorbu kolagénu a elasténu v pleti, ktorého tvorba je vo vyššom veku značne obmedzená.

U nás v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice poskytujeme Klasickú masáž tváre aj bez lekárskeho predpisu a vychutnať si ju môžete až po dobu 30 minút. Počiatky masáže siahajú až do Indie, pričom v Grécku predstavovala práve masáž hlavy veľmi dôležitý ozdravný spôsob na tlmenie bolesti. Tak prečo by ste si tento zázrak bohov nevyskúšali aj vy?

Prečo vyskúšať klasickú masáž tváre?

Masáž tváre je ideálnym pomocníkom, ak sa cítite vyčerpaný a prichádza na vás celková únava. Počas masáže tváre vám tlačíme na mimické svaly, čím sa uvoľní kyselina mliečna, vďaka čomu klesá vaša únava. Pri masáži sa vám navyše prečistí pleť, pretože stláčaním pokožky sa vytvára jemný tlak, ktorý uvoľňuje mazové žľazy. Masáž tváre je vhodná ako pre dámy, tak aj pre pánov, pretože má najlepšie relaxačné účinky na centrálnu nervovú sústavu.

Na čo je masáž tváre vhodná?

Klasická masáž tváre je veľmi príjemná a uvoľňujúca. Pravidelná masáž spomaľuje tvorbu vrások a zabraňuje tvorbe kruhov pod očami, pleť prekrví a hydratuje. Skvelým pomocníkom je aj v prípade, ak trpíte častými bolesťami hlavy či migrénami, no svoju obľubu si našla aj u tých, ktorí jednoducho chcú odstrániť únavu a stres a zažiť tak celkový relax behom pár minút.

Ako si dopriať masáž tváre aj u vás doma?

V kúpeľoch ste sa nechali rozmaznávať, čo však robiť, keď prídete domov a chceli by ste si dopriať aspoň tú masáž tváre? Ideálne je, keď vám masáž tváre robí ďalší človek, aby ste ju vedeli dokonale precítiť. Avšak, z času na čas to zvládnete aj vy sami.

Pri masáži tváre používajte obe ruky, ktoré si nezabudnite natrieť hydratačným krémom. Krúživými pohybmi pokračujte s masážou okolo očí v smere rastu obočia. Pri koreni nosa sa nebojte jemne pritlačiť, ak máte unavené oči, tak okamžite pocítite úľavu. Pri vonkajších kútikoch očí, jemne poklepkávajte prstenníkmi, vďaka čomu podporíte hydratáciu, detoxikáciu a výživu potrebnú pre túto časť tváre. Jemným tlakom smerom nadol premasírujte lícny sval až ku kútikom vašich úst a pokračujte naspäť ku spánkom. Pri spánkoch a kútikoch úst jemne poklepkajte prstenníkom.

Po pár minútach sa vráťte ku čelu a od stredu čela pokračujte krúživými pohybmi až ku vlasovej časti, pričom počas cesty smerom nadol buďte jemnejší a cestou nahor pritlačte. Takto si môžete premasírovať celé čelo a spánky. Masírujte niekoľko minút a vychutnávajte si tento relax, ktorý vám okamžite uľaví.

Ak sa vám tento druh masáže zapáčil, môžete si ju prísť k nám do Zlatých Kúpeľov Turčianske Teplice vyskúšať. Radi vás uvítame a ponúkneme i ďalšie procedúry. Okrem masáže tváre môžete vyskúšať aj celotelovú masáž, masáž dolných končatín, hlavy, chrbta, ale aj špeciálne masáže ako napríklad medovú masáž, lymfomasáž a ďalšie.