:

Japonská celotelová masáž Shia-Tsu

Bojujte proti jarnej únave príjemnou celotelovou masážou. Počuli ste o špeciálnej japonskej masáži Shia-Tsu? U nás v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice si môžete túto netradičnú masáž vychutnať. V nasledujúcom článku vám bližšie vysvetlíme z čoho táto masáž pozostáva a aké zdravotné benefity sprevádza.

Shia-Tsu (shia-cu, šiacu) je holistická metóda s pevnými základmi v tradičnej čínskej medicíne. V preklade znamená tlak prstov. Podobne ako akupunktúra aj masáž Schia-Tsu využíva stovky povrchových bodov po celom tele, aby stimulovali životnú energiu. Okrem prstov používa masér aj dlane, zápästia, predlaktia, lakte, kolená aj chodidlá. Špeciálna celotelová masáž je zameraná najmä na obnovu telesnej a duševnej rovnováhy.

Ako prebieha masáž Schia-Tsu?

V porovnaní s klasickou švédskou masážou pri Schia-Tsu sa masér nezaoberá iba svalmi. Často používa aj manipulačné cviky (pasívne rotácie) a preťahovacie cviky. Masírovaný leží na zemi, na špeciálnej podložke, ktorá sa nazýva futon. Masér môže využiť nielen ruky, ale aj celú váhu svojho tela. Shia-Tsu masáž sa vykonáva cez voľné oblečenie.

Pre koho je táto masáž vhodná?

Shia-Tsu je vhodná pre ľudí trpiacich nespavosťou, bolesťami hlavy. Prinesie úľavu aj ľuďom, ktorí majú problémy s dýchaním. Prinesie úľavu aj ľuďom trpiacim v pohybovom aparáte, bolestiach chrbta, krku, kĺbov, svalov. Je vhodná aj ako prevencia mnohých iných zdravotných problémov. Zameriava sa na relaxáciu a posilnenie tela, ducha a mysle. Samotná masáž trvá 45 minút a na jej objednanie nie je potrebný lekársky predpis.

Zrelaxujte svoje telo aj ducha pomocou tejto netradičnej celotelovej japonskej masáže a navštívte Zlaté Kúpeleuž dnes. Tešíme sa na vás!

 

­