:

LESOTHO (PLYNOVÝ ZÁBAL CO2)

Poznáte plynový zábal Lesotho? Radi by sme vám predstavili túto zaujímavú liečebnú metódu v nasledujúcom článku. Pre liečebný účel sa táto procedúra využíva už veľa rokov. Jej základom je vak naplnený oxidom uhličitým, ktorý má celú radu pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Lesotho v skratke predstavuje celotelový zábal v polyetylénovom vreci, ktorý je naplnený oxidom uhličitým.

Ako prebieha Lesotho?

Procedúra sa vykonáva v bežnom oblečení v špeciálnom vaku. Do vaku je uzavreté celé telo okrem hlavy a vak sa následne naplní oxidom uhličitým. V priebehu procedúry dochádza k malému zvýšeniu jeho množstva v pokožke, čo má za následok spustenie niekoľkých fyziologických procesov v tele. Počas celej procedúry budete ležať a jednoducho relaxovať.

Benefity CO2 terapie

Plynový zábal Lesotho má mnoho zdravotných benefitov. Zlepšuje napríklad prekrvenie a výživu pokožky. Pôsobí aj celkovo relaxačne na nervový systém a vyvoláva psychické uvoľnenie. Podporuje detoxikáciu a urýchľuje látkovú výmenu. Zvyšuje aj prirodzenú obranyschopnosť organizmu a normalizuje krvný tlak. Celotelový zábal Lesotho sa odporúča napríklad pri ischemickej chorobe srdca, aj  po cievnych príhodách. Ocenia ho aj ženy trpiace gynekologickými problémami. Pomáha aj pri celkovej telesnej a psychickej únave.

 

Dĺžka procedúry je 45 minút. Na objednanie sa nevyžaduje lekársky predpis. Spríjemnite si deň a vyskúšajte benefity plynového zábalu Lysotho na vlastnej koži u nás v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice.