:

Kúpeľný areál

Kúpeľný areál Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice

Tvorí centrum mesta Turčianske Teplice. Architektonickou dominantou areálu je budova Royal Bath alebo Zlatý kúpeľ. Je to kultúrna pamiatka, ktorá je priamo prepojená s kúpeľným hotelom Royal Palace*****. V blízkosti hotela sa nachádza Spa&Aquapark, do ktorého je z hotela priamy vstup. Návštevníci majú k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny, teda priamo vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény nájdu návštevníci vo vonkajšej časti aquaparku.

Východ z Royal Palace je priamo do majestátneho centrálneho kúpeľného parku, ktorý je tiež kultúrnou pamiatkou. Samotný park má rozlohu 12 ha a dĺžku 2,5 kilometra. Pri prechádzke tu návštevníci môžu nájsť viaceré botanicky zaujímavé dreviny, ale aj sochy a netradičné kúpeľné lavičky.

Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra**** a Veľká Fatra***, v ktorých sa nachádzajú aj kúpeľno-rehabilitačné priestory na procedúry a masáže. Ďalším liečebným objektom umiestneným v blízkosti Spa&Aquaparku, je Liečebný dom Aqua**.
Tradičnou súčasťou kúpeľného areálu sú aj pitné pramene. Prameň Živena nájdu návštevníci v kolonádnych priestoroch kúpeľnej dvorany Royal Palace. Oproti hlavnému vstupu do Royal Palace je umiestnený druhý tradičný prameň Kollár. Obidva pramene poskytujú návštevníkom prírodnú liečivú vysoko mineralizovanú vodu účinnú pri viacerých ochoreniach metabolického systému, urologických a nefrologických ochoreniach.