Turiec: srdce Slovenska

VÝLETY – KÚPEĽNÉ MESTO A OKOLIE

Kúpeľný park v južnej časti mesta s celkovou plochou 14 ha. Rastie tu až 2 369 stromov. V parku sa nachádza historická lipová alej, ktorej stromy pozitívne ovplyvňujú bioenergetické dráhy človeka a ozdravujúco pôsobia na telo i dušu.

Lesopark Bôr sa nachádza na vonkajšom okraji Národného parku Veľká Fatra. Lesoparkom vedie náučný chodník, ktorý sa začína v centre mesta s 11 zastávkami. Príjemná prechádzka trvá 3,5 hod.

Salaš pri Čremošnom – nenáročná vychádzka lesoparkom Bôr s pokračovaním po zelenej turistickej značke. Pod obcou Čremošné sa nachádza salaš, kde máte možnosť ochutnávky žinčice a syra.

Galéria Mikuláša Galandu – rodný dom známeho slovenského maliara a predstaviteľa moderny je stálou expozíciou jeho výtvarných diel a príležitostne sa tu konajú aj výstavy súčasných umelcov – informácie na tel. č.: 00421 43 492 42 70.

Rímsko-katolícky kostol sv. Michala z roku 1264 a Kaplnka J. Nepomuckého postavená v roku 1762 spolu s budovou sirotinca.

Kino TURIEC – priamo v Turčianskych Tepliciach v celoročnej prevádzke.

Náš tip: Reštaurácia „U palatína“ – útulná „záhradná“ reštaurácia v zadnej časti kúpeľného parku. Počas sezóny sú aspoň 2x týždenne organizované hudobno–tanečné podujatia. Nájdete tu aj krásne kúpeľné záhradníctvo s jazierkami a „zlatými“ rybkami s možnosťou zakúpenia si unikátnych výpestkov.

PREJDITE ĎALEJ: