Opýtajte sa priamo lekára

Opýtajte sa priamo lekára

NEWSLETTER
AKTUÁLNE POČASIE
Prevažne oblačno December 2015 - Kúpele Turčianske TepliceDnes, 21.10.2017
Prevažne oblačno
17°C, noc: 9°C
Prevažne zamračené, občasný dážď - Kúpele Turčianske TepliceZajtra, 22.10.2017
Prevažne zamračené, občasný dážď
12°C, noc: 10°C
Prevažne zamračené, občasný dážď - Kúpele Turčianske TeplicePozajtra, 23.10.2017
Prevažne zamračené, občasný dážď
11°C, noc: 8°C
Predpoveď na ďalšie dni

Užite si liečenie alebo dovolenku v Turčianskych kúpeľoch nezávisle od počasia.

Opýtajte sa priamo lekára

Máte otázku ohľadom kúpeľnej liečby? Napíšte nám ju na medicina@therme.sk.
Na otázky Vám radi odpovedia naši lekári.

 • Ako dlho má trvať liečebný pobyt?

  „Optimálna dĺžka kúpeľného liečebného pobytu je 3 - 4 týždne, resp. za istých okolností to môžu byť aj 2 týždne, ktoré môžu postačovať na upevnenie zdravia. Samozrejme to súvisí s aktuálnym celkovým zdravotným stavom pacienta a s konkrétnym liečeným ochorením. O konkrétnej dĺžke pobytu by sa mal pacient poradiť ešte doma u svojho ošetrujúceho lekára.“

 • Aká zostava procedúr je ordinovaná lekárom pri liečebnom pobyte u ochorení pohybového aparátu?

  „Procedúry sú ordinované prísne individuálne podľa zdravotného stavu pacienta. Ide predovšetkým o prírodné liečivé kúpele v termálnej minerálnej vode formou vaňových a bazénových kúpeľov, teploliečbu, masáže, vodoliečbu, elektroliečbu, liečbu laserom, skupinovú alebo individuálnu pohybovú liečbu na suchu alebo vo vode, ale aj iné liečebné procedúry z širokej palety našich kúpeľov. Bližšie informácie o liečebných procedúrach v Turčianskych kúpeľoch“

 • Aké procedúry mi odporučíte, ak chcem v kúpeľoch len relaxovať, resp. mojím cieľom je posilnenie fyzického i psychického zdravia?

  „Procedúry zostavujeme z celej širokej palety procedúr tak, aby sledovali cieľ, teda pôjde o procedúry pre regeneráciu, relaxáciu - kúpele v termálnej liečivej vode formou bazénových či vaňových kúpeľov, masáže, teploliečbu, skupinové cvičenia, vodoliečebné procedúry (vírivky, podvodné masáže, škótske streky...) a tiež pobyt v SPA & AQUAPARKU s termálnou liečivou vodou.“

 • Je vhodná liečba pre pacienta 3 mesiace po prekonanom infarkte?

  „Liečba v kúpeľoch je v takomto prípade nevhodná, to ale neznamená, že by liečba po infarkte bola vylúčená, pacient musí konzultovať svojho lekára, ktorý mu odporučí, kedy po prekonanom infarkte môže absolvovať kúpeľnú liečbu.“

 • Mám poukaz typu B, prečo musím za liečbu v kúpeľoch doplácať?

  „Poukaz na kúpeľnú liečbu typu B neznamená doplatok za liečenie v kúpeľoch, naopak liečenie je plne hradené zdravotnou poisťovňou, ale poisťovňa v tomto prípade zo zákona nehradí náklady na ubytovanie a stravu, preto si tieto náklady hradí pacient sám v závislosti na type ubytovania a stravovania. Viac informácií o kúpeľnej liečbe cez zdravotnú poisťovňu nájdete tu.“

 • Dlhodobo užívam lieky na srdce. Musím si ich vziať so sebou na celý pobyt, alebo ich dostanem v kúpeľoch?

  „Každý pacient, ktorý užíva dlhodobo alebo aj pred nástupom na kúpeľnú liečbu lieky, je povinný si ich vziať so sebou na celú dĺžku pobytu, teda pred nástupom na kúpeľnú liečbu navštíviť svojho lekára , aby mu tieto lieky predpísal. Zo zmluvy kúpeľov so zdravotnými poisťovňami vyplýva, že takéto lieky nie je možné pacientovi predpísať na účet zdravotnej poisťovne okrem liekov, kedy sa jedná o akútne ochorenie počas kúpeľnej liečby.“

 • Týmto by som Vás chcela poprosiť o radu. Som po operácii krčnej chrbtice, platničky. 3.9 som bola operovaná. Mám schválenú kúpeľ. liečbu u Vás na ktorú som sa tešila aj teším. Po operácii sa mi zhoršuje môj zdravotný stav. Angína, v novembri ma seklo v krížoch a bolesť preniká do ľavej nohy. Som s touto nohou po operácii - bedr. kĺbu 2008, nedávno som ochorela na dýchacie cesty. Doteraz nie som v poriadku. Pán doktor na neurochirurgii mi neodporúča ísť do kúpeľov, ak tieto problémy budú pretrvávať do konca roka. Že mám v tele zápal. Poprosím Vás o Vaše vyjadrenie. Mám si požiadať o odklad alebo by ste ma tam dali do kopy? Ďakujem Vám za odpoveď.

  Nuž ak Vám Váš pán doktor kúpele neodporúča, tak ja s ním len súhlasím, pretože on lepšie pozná Váš zdravotný stav. Požiadajte prosím o posunutie termínu. To bude asi najlepšie riešenie, pretože kvôli vaším ťažkostiam by ste iste nemohli využiť potrebnú škálu procedúr.

 • Chcela by som sa informovať, aké sú možnosti skrátenia kúpeľnej liečby. Dcéra je v kúpeľoch po operácii apendixu. Posledný týždeň kúpeľnej liečby by mala mať menštruáciu a nebude môcť absolvovať všetky určené procedúry.

  Dobrý deň, skrátenie kúpeľnej liečby je možné len z veľmi závažných legislatívou vymenovaných dôvodov (takéto dôvody si iste neželáte). Toto je potrebné hlásiť zdrav. poisťovni. O skrátení rozhoduje ošetrujúci lekár. V prípade menštruácie oš. lekár navrhne inú vhodnú skladbu procedúr.

 • Dobrý deň, máme tu pacientku s inkontinenciou moču III. stupňa, ktorá má podaný Návrh na kúpeľnú liečbu v poisťovni, prosíme o vyjadrenie, či môže byť prijatá k Vám.

  Dobrý deň, vzhľadom na inkontinenciu moču  3. stupňa. pri zákl. ochorení, Kúpeľná liečba je kontraindikovaná – vid. Všeob. kontraindikácie Kúpeľnej liečby. U pacientky je vhodná rehabilitácia v regióne , KL predpokladá aj procedúry na báze prír. lieč. zdroja – liečivej minerálnej vody – kúpele, čo v tomto prípade nie je možné a je podmienkou vysielateľa /poisťovne takúto liečbu na báze prír. liečivých kúpeľov poskytnúť.

 • Pacient, ktorý má uvedenú inkontinenciu III. stupňa, má záujem sa odliečiť vo Vašom zariadení, prosím o vyjadrenie lekára o prijatie na kúpeľnú liečbu. Ďakujem.

  Dobrý deň, v zmysle platnej legislatívy Kúpeľnej liečby t.č. neindikujem pre inkontinenciu moča III. st.. V prípade prehodnotenia stavu urológom podľa aktúálneho stavu pacienta je možné pacienta prijať k nám na Kúpeľnú liečbu s inkontinenciou II. stupňa so súhlasom vedúceho lekára SLK Tur. Teplice.

 • Srdečne pozdravujem, chcela by som sa informovať, či ako onkologická pacientka po amputácii prsníka mám nárok na kúpeľnú liečbu. Operovali ma vlani 24. júla, mala som lobulárny karcinóm, po operácii som nedostávala ožarovanie, ani chemoterapiu. Mám naordinovaný Letrozol (Sandoz) na 5 rokov... Som poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne (ako štátny zamestnanec), kde požadujú k žiadosti o kúpeľnú liečbu doložiť potvrdenie o skončení komplexnej onkologickej liečby. Bude to až o 4 roky, keď prestanem brať Letrozol? Iné kontraindikácie na kúpeľnú liečbu nemám. Ďakujem za radu.

  Dobrý deň, v zmysle platnej legislatívy môžete požiadať ošetrujúceho lekára o vystavenie návrhu na kúp. liečbu, kde musí byť uvedené, že onkol. liečba bola ukončená a nie sú u Vás známky recidívy. V opačnom prípade nie je kúpeľná liečba indikovaná a je dokonca škodlivá pre možné riziká recidívy ochorenia. To Vám ale iste povedali aj v poisťovni a vie to aj Váš ošetrujúci lekár – onkológ. Tieto pravidlá sú totiž jednoznačne určené legislatívou v tzv. Indikačnom zozname pre kúpeľnú liečbu, pre Vás ide o skupinu I / 1. Kúpele liečbu ani neindikujú ani nenavrhujú ani neschvaľujú, kúpele ju len vykonávajú u pacientov, ktorým lekár vystavil návrh na takúto liečbu a poisťovňa ju schválila.

 • Prajem pekný deň, mám jednu prosbu: mám polyneuropatický syndróm a chcela by som v rámci kúpeľnej liečby zaslať svoj návrh do SLK Turčianske Teplice - je možné u Vás absolvovať liečbu v skupine "A"? . Moja zdravotná poišťovňa je Dôvera. Ďakujem.

  Dobrý deň, to, či je Vaša kúpeľná liečba typu A či B je vecou Vášho ošetrujúceho lekára a Vašej poisťovne, o tom my nerozhodujeme. Liečbu schvaľuje Vaša poisťovňa a ona schvaľuje aj pobyt A či B, musí to byť v súlade so zákonom. Vaša poisťovňa Vám teda schváli resp. neschváli návrh na kúpeľnú liečbu vystavený Vaším lekárom a tu tiež uvedie či ide o poukaz A resp. B a tiež Vám určí resp. doporučí na výber kúpele, kde je možné schválené ochorenie liečiť na účet zdravotného poistenia.

 • Dobry deň pan doktor, chcem sa spýtať či ponúkate rehabilitačnú liečbu aj pre pacientov, ktorí sú po infarkte. Môj svokor má vývod do žalúdka, má trubicu v krku na dýchanie a je len ležiaci. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Dobrý deň, žiaľ takéto ochorenia nie sú indikáciou našich kúpeľov. Obráťte sa o radu u ošetrujúceho lekára. Kúpeľná liečba, žiaľ všeobecne, nie je určená pre pacientov v takomto Vami spomenutom stave. S pozdravom.

 • Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné u Vás absolvovať kúpeľnú liečbu v indikačnej skupine B aj keď nemám toľko dovolenky, teda by som potrebovala vystaviť PN počas pobytu v kúpeľoch. Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.

  Dobrý deň, ak budete absolvovať u nás kúpeľnú liečbu na poukaz zdravotnej poisťovne, môžeme Vám vystaviť PN na skupinu A i skupinu B. S pozdravom.

 • Dobrý deň, mám dva mesiace po vaginálnej hysterektómii, zatiaľ som na PN, rada by som sa spýtala, či mám nárok na kúpeľnú liečbu typu "A" či "B"? Ak by som mala nárok, tak určite zvolím Turčianske Teplice. Ďakujem.

  Dobrý deň, Vaša diagnóza je indikáciou na kúpenú liečbu typu A na 21 dní do 6 mesiacov od operácie, inak v skupine B, návrh Vám musí ale vystaviť a kúpeľnú liečbu odporučiť na základe aktuálneho zdravotného stavu a po zvážení všetkých ostatných možných komplikácii Váš ošetrujúci lekár. Toto musí schváliť Vaša zdravotná poisťovňa.