Elektroliečba

Elektroliečba

NEWSLETTER
AKTUÁLNE POČASIE
Malá oblačnosť December 2015 - Kúpele Turčianske TepliceDnes, 20.10.2017
Malá oblačnosť
18°C, noc: 9°C
Prevažne polooblačno - Kúpele Turčianske TepliceZajtra, 21.10.2017
Prevažne polooblačno
18°C, noc: 9°C
Prevažne zamračené, občasný dážď - Kúpele Turčianske TeplicePozajtra, 22.10.2017
Prevažne zamračené, občasný dážď
15°C, noc: 10°C
Predpoveď na ďalšie dni

Užite si liečenie alebo dovolenku v Turčianskych kúpeľoch nezávisle od počasia.

Diadynamik

Elektroliečebná procedúra, ktorá využíva dráždivý účinok zmiešaných elektrických prúdov (galvanický, faradický či iný). Dosahuje prekrvenie ošetrovanej časti tela, prevažne bolestivých veľkých kĺbov. Má analgetické účinky.

Viac informácií o procedúre

Interferenčné prúdy

Interferenčné prúdy sa využívajú pri liečbe pohybového aparátu. Ide o striedavé, stredne frekvenčné prúdy, ktoré sú aplikované prístrojom, účinkujú dráždivo na nervovo-svalové tkanivo. Aplikujú sa na chrbát, horné a dolné končatiny, svalovinu močového mechúra.

Viac informácií o procedúre

Diatermia

Diatermia je forma využitia vysokofrekvenčných prúdov na hĺbkové prehrievanie tkanív. Základným účinkom vysokofrekvenčného prúdu pri prechode tkanivom je vznik tepla v hĺbke tkaniva.

Viac informácií o procedúre

Magnetoterapia

Využíva liečebný účinok stálych alebo pulzujúcich magnetických polí, ktoré svojím pôsobením mnohonásobne zvyšuje priepustnosť bunkových membrán. Dochádza k zvýšenej látkovej výmene, výrazne sa zvýši prekrvenie a okysličenie častí tela, na ktoré je pulzové magnetické pole aplikované. Klient leží na magnetickej podložke alebo má končatiny vložené do magnetického aplikátora.

Viac informácií o procedúre

Ultrazvuková terapia

Ultrazvukový prístroj generuje ultrazvukové vlny, ktoré prenikajú hlboko do tkanív, kde rozkmitajú bunky. Tkanivo premení mechanickú energiu na energiu tepelnú, dochádza tak k lokálnemu zvýšeniu teploty hlboko ležiacich tkanív, ako sú svaly a mikromasážnemu efektu na bunkovej úrovni. Vzhľadom na indikácie sa aplikuje v rôznej intenzite a terapeutických dávkach. Ultrazvuk aplikuje fyzioterapeut krúživými pohybmi, pomocou hlavice, priamo na postihnuté miesto.

Viac informácií o procedúre

Bioptron

Bioptron patrí k svetloliečebným procedúram, ktorá využíva priaznivé vlastnosti prirodzeného slnečného svetla bez ultrafialového žiarenia a možných škodlivých účinkov. Aplikuje sa priamo na kožu a podporuje regeneračné schopnosti tela. Pomáha telu aktivovať jeho vlastný samoliečebný potenciál. Používa sa lokálne pod dozorom fyzioterapeuta.

Viac informácií o procedúre

Solux

Solux je metóda, pri ktorej sa pomocou prístroja lokálne aplikuje infračervené svetlo, ktoré svojím tepelným pôsobením zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Ožarovaním možno dosiahnuť rôzne liečebné účinky. Zväčša sa využíva pri chronických ochoreniach dýchacích ciest (astma, alergia, bronchitída a pod.).

Viac informácií o procedúre

Liečba laserom

Laser vytvára svetlo neobyčajných vlastností. V jeho lúči je možné sústrediť veľkú energiu na malej ploche. Princíp laseru využíva mnoho fyzikálnych poznatkov, ktoré pri spojení vytvárajú svetlo obvykle sa nevyskytujúce v prírode. Liečba laserom má v medicíne široké uplatnenie, v podmienkach kúpeľov sa využíva ako neinvazívna metóda.

Viac informácií o procedúre
ONLINE REZERVÁCIA

Rezervácie a predaj pobytov pre samoplátcov:

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:30

Rezervácie pobytov pre poistencov zdravotných poisťovní:

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:30

Rezervácie a predaj procedúr:

Pondelok - Nedeľa: 7:30 - 20:00

Nová služba
Najpredávanejšie pobyty:
  1. Klasik (liečebný)
  2. Harmónia (liečebný)
  3. Wellness mini (wellnes)
  4. Ideálny pobyt (wellnes)
  5. Spa & Aquapark (dovolenkový)
NEWSLETTER