Vodoliečba

Vodoliečba

NEWSLETTER
AKTUÁLNE POČASIE
Prevažne oblačno December 2015 - Kúpele Turčianske TepliceDnes, 21.10.2017
Prevažne oblačno
17°C, noc: 9°C
Prevažne zamračené, občasný dážď - Kúpele Turčianske TepliceZajtra, 22.10.2017
Prevažne zamračené, občasný dážď
12°C, noc: 10°C
Prevažne zamračené, občasný dážď - Kúpele Turčianske TeplicePozajtra, 23.10.2017
Prevažne zamračené, občasný dážď
11°C, noc: 8°C
Predpoveď na ďalšie dni

Užite si liečenie alebo dovolenku v Turčianskych kúpeľoch nezávisle od počasia.

Kúpeľ Flóra

Romantický relaxačný vaňový kúpeľ v turčianskej minerálnej vode (36-38°C), do ktorého sú pridané živé lupienky kvetov. Pomenovanie dostal podľa jedného z najvzácnejších drahých kameňov. Rubínová farba kúpeľa vysiela intenzívne tepelné lúče, podporuje krvný obeh, dodáva energiu, povzbudzuje chuť do jedla, pomáha pri liečbe reumatizmu, odbúrava depresie a pasivitu. Kúpeľ vhodne dopĺňa vdychovanie prírodných silíc.

Viac informácií o procedúre

Aromaterapia

Termálny vaňový kúpeľ v turčianskej minerálnej vode (36-38°C), do ktorej sú pridané éterické oleje (silice) podľa Vášho výberu.

Viac informácií o procedúre

Rašelinový kúpeľ

Rašelinový vaňový kúpeľ je kombináciou jemne mletej balneologickej rašeliny a turčianskej liečivej minerálnej vody (36-38°C). Príjemne prehrieva telo a minerály pôsobia regeneračne na celý organizmus.

Viac informácií o procedúre

Bahenný kúpeľ

Bahenný vaňový kúpeľ je pripravený zo vzácneho bahna z Mŕtveho mora a turčianskej liečivej minerálnej vody (37-38°C).

Viac informácií o procedúre

Bylinný kúpeľ

Šalvia, nechtík, levanduľa alebo medovka? Vyberte si svoj bylinkový odvar a relaxujte v turčianskej liečivej minerálnej vode (37-38°C). Blahodarne prehreje telo a bylinky pôsobia na celý organizmus. Bylinky sa indikujú podľa konkrétneho zdravotného problému.

Viac informácií o procedúre

Smaragdový kúpeľ

Príjemný kúpeľ v termálnom bazéne s turčianskou liečivou minerálnou vodou (38°C) upokojuje a pomáha zrelaxovať celé telo. Zelená farba smaragdu je najdôležitejšia farba s liečivou silou. Vďaka nej má bazénový kúpeľ okrem chemického a tepelného pôsobenia vody aj relaxačný a analgetický účinok. Neopakovateľnú atmosféru umocňuje špeciálna hudba, ktorá navodzuje stav harmónie a pohody.

Viac informácií o procedúre

Minerálny vaňový kúpeľ

Relaxačný vaňový kúpeľ v turčianskej liečivej minerálnej vode (36-38°Celzia), ktorá blahodarne pôsobí na ľudský organizmus. Vplyvom účinného pôsobenia minerálov a teploty vody dochádza k prekrveniu, uvoľneniu a zlepšeniu pohyblivosti kĺbov.

Viac informácií o procedúre

Citrínový kúpeľ

Uhličitý minerálny vaňový kúpeľ sa pripravuje nasýtením vody CO2. Oxid uhličitý pôsobí priaznivo na celý organizmus. Kúpeľ je pomenovaný podľa vzácneho kameňa rozličných odtieňov žltej farby – citrínu, ktorý prináša pocit aktívnej životnej energie a očisty.

Viac informácií o procedúre

Lazuritový kúpeľ

Perličkový vaňový kúpeľ v turčianskej liečivej minerálnej vode (36-38°C), pri ktorom bublinky stúpajú od dna k povrchu a jemne masírujú pokožku. Sýtomodrý kúpeľ, pomenovaný podľa vzácneho polodrahokamu, pôsobí na organizmus mimoriadne upokojujúco. Kúpeľ vhodne dopĺňa vdychovanie prírodných silíc.

Viac informácií o procedúre

Poseidon (podvodná masáž)

Podvodná masáž vykonávaná vodným prúdom, tlak vody pri masáži je 0,2 -0,4 MPa, teplota 36-37°C. Procedúra je pomenovaná podľa jedného z najmocnejších gréckych bohov, ktorý rozhodoval o všetkom, čo sa dialo pod morskou hladinou.

Viac informácií o procedúre

Turmalín Scotch (škótske streky)

Stimulujúca a dráždivá procedúra založená na pôsobení silného prúdu vody (striedavo teplej a studenej vody). Sila prúdu masíruje jednotlivé časti tela a uvoľňuje svalstvo. Pomenovaná podľa liečivého drahého kameňa s rovnomenným názvom.

Viac informácií o procedúre

Zafírový kúpeľ

Celotelový vírivý kúpeľ v malom bazéne s turčianskou liečivou minerálnou vodou (37 °C). Upokojí a jemne vymasíruje tkanivá celého tela, čím sa uvoľní preťažené a podráždené svalstvo. Mimoriadne priaznivo pôsobí pri liečbe chorôb srdca. Pri procedúre klient sedí v bazéne.

Viac informácií o procedúre

Vírivá kaskáda

Vodoliečebná procedúra, ktorá sa aplikuje na dolné končatiny a sedacie svaly v špeciálne tvarovaných vaniach. Jemná masáž trysiek a pôsobenie turčianskej liečivej minerálnej vody (37-38°C) zlepšuje prekrvenie a súčasne aktivuje kožné receptory.

Viac informácií o procedúre

Vírivý kúpeľ na horné končatiny

Vodoliečebná procedúra, ktorá sa aplikuje na horné končatiny v špeciálne tvarovaných vaniach. Jemná masáž vírivej vody a pôsobenie turčianskej liečivej minerálnej vody zlepšujú prekrvenie horných končatín a súčasne aktivujú kožné receptory. Pri procedúre klient sedí a ruky má ponorené vo vode.

Viac informácií o procedúre

Smaragdový kúpeľ bez zábalu

Príjemný kúpeľ v termálnom bazéne s turčianskou liečivou minerálnou vodou (37- 38°C) upokojuje a pomáha zrelaxovať celé telo. Zelená farba smaragdu je najdôležitejšia farba s liečivou silou. Vďaka nej má bazénový kúpeľ okrem chemického a tepelného pôsobenia vody aj relaxačný a analgetický účinok. Neopakovateľnú atmosféru umocňuje špeciálna hudba, ktorá navodzuje stav harmónie a pohody.

Viac informácií o procedúre

Turčianske pitné pramene

Pitný prameň KOLLÁR a ŽIVENA
Prírodná liečivá pitná voda

Viac informácií o procedúre

GOLD Vaňový kúpeľ so zlatom

Minerálny vaňový kúpeľ so zlatom a suchým zábalom

Viac informácií o procedúre

Vaňový kúpeľ špeciál

Vyberte si svoj vaňový kúpeľ a relaxujte v turčianskej liečivej minerálnej vode (37-38°C). Blahodarne prehreje telo a bylinky pôsobia na celý organizmus.

Viac informácií o procedúre

Whirpool

Celotelový vírivý kúpeľ v malom bazéne s turčianskou liečivou minerálnou vodou (37 °C). Upokojí a jemne vymasíruje tkanivá celého tela, čím sa uvoľní preťažené a podráždené svalstvo. Mimoriadne priaznivo pôsobí pri liečbe chorôb srdca. Pri procedúre klient sedí v bazéne.

Viac informácií o procedúre
ONLINE REZERVÁCIA

Rezervácie a predaj pobytov pre samoplátcov:

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:30

Rezervácie pobytov pre poistencov zdravotných poisťovní:

Pondelok - Piatok: 8:00 - 16:30

Rezervácie a predaj procedúr:

Pondelok - Nedeľa: 7:30 - 20:00

Nová služba
Najpredávanejšie pobyty:
  1. Klasik (liečebný)
  2. Harmónia (liečebný)
  3. Wellness mini (wellnes)
  4. Ideálny pobyt (wellnes)
  5. Spa & Aquapark (dovolenkový)
NEWSLETTER