NEWSLETTER
AKTUÁLNE POČASIE
Prevažne oblačno December 2015 - Kúpele Turčianske TepliceDnes, 21.10.2017
Prevažne oblačno
17°C, noc: 9°C
Prevažne zamračené, občasný dážď - Kúpele Turčianske TepliceZajtra, 22.10.2017
Prevažne zamračené, občasný dážď
12°C, noc: 10°C
Prevažne zamračené, občasný dážď - Kúpele Turčianske TeplicePozajtra, 23.10.2017
Prevažne zamračené, občasný dážď
11°C, noc: 8°C
Predpoveď na ďalšie dni

Užite si liečenie alebo dovolenku v Turčianskych kúpeľoch nezávisle od počasia.

Najčastejšie kladené otázky

 1. Aké sú prevádzkové hodiny balneoprevádzky?

  Kompletné informácie nájdete tu: https://www.therme.sk/kupelne-procedury/

 2. Kedy je časovaná prvá procedúra? V deň nástupu na pobyt, alebo nasledujúci pracovný deň?

  Pri programovom pobyte /pobytový balík s konkrétne určenými  procedúrami/  sú procedúry z daného pobytu časované nasledujúci deň po príchode na pobyt. V prípade, že klient má záujem absolvovať niektorú z procedúr v deň príchodu, je možné mu vyhovieť, v prípade voľných kapacít po dohovore s balneorecepciou.

  Viac informácií nájdete tu: https://www.therme.sk/kupelne-procedury/

 3. Kde sa nachádza a čo poskytuje liečebný dom G?

  V liečebnom dome „G“ poskytujeme ubytovanie v izbách bunkového typu t.j. 2- lôžková a 1-lôžková izba majú spoločné sociálne zariadenie (WC, sprchový kút). Bunky sú vybavené chladničkou a rýchlovarnou kanvicou, TV prijímač sa nachádza na každej izbe. Na procedúry sa dochádza do liečebného domu Veľká Fatra, stravovanie je zabezpečené priamo v liečebnom dome „G“. Liečebný dom sa nachádza na ulici Banská cca 200 m od LD Veľká Fatra. Výťah nie je k dispozícii. Izby sa nachádzajú na 2. a 3. poschodí.

  Viac informácií a fotografie nájdete tu: http://www.therme.sk/liecebne-domy/liecebny-dom-g.html

 4. Sú animačné programy zdarma?

  Áno animačné programy sú pre ubytovaných klientov grátis, vrátane výučby tancov.

 5. Aké sú kontraindikácie kúpeľnej liečby?

  Kúpeľnú starostlivosť nemožno navrhnúť, ak ide o:

  • všetky choroby v akútnom štádiu
  • stavy po hlbokej trombóze do 3 mesiacov po odznení choroby, stavy po akútnej tromboflebitíde do šiestich týždňov po odznení choroby
  • labilný a dekompenzovaný diabetes mellitus
  • kachexia
  • aktívne ataky alebo fázy psychóz a duševné poruchy s asociálnymi prejavmi a zníženou možnosťou komunikácie
  • demencia
  • nehojace sa kožné defekty akéhokoľvek pôvodu
  • destabilizovaná arteriálna hypertenzia, ťažká pľúcna hypertenzia, ťažké vrodené aj získané nekorigované srdcové chyby, závažné poruchy srdcového rytmu, nestabilné formy ischemickej choroby srdca, kardiálna dekompenzácia, stavy s vysokým rizikom embolizácie
  • stavy po cievnych mozgových príhodách s ťažkým motorickým a senzorickým deficitom vyžadujúce trvalú pomoc inej osoby pri bežných denných úkonoch
  • pri sklerosis multiplex výrazná ataxia, pokročilé plegické stavy, príhody opakujúce sa do jedného roku
  • paroxysmálne svalové obrny
  • pri syringomyelii dýchacie a hltacie poruchy
  • pri zápalových ochoreniach kĺbov a chrbtice vysoká aktivita nestabilizovaná primeranou liečbou, tuberkulózne artritídy
  • nestabilizovaná osteonekróza hlavíc alebo acetábula bedrových a ostatných kĺbov
  • kompresívny radikulárny syndróm
  • infekčné choroby prenosné na človeka a bacilonosičstvo
  • krvácanie
  • zhubné nádory, pokiaľ nie sú v plnej remisii
  • epilepsia s výnimkou prípadov, pri ktorých sa v posledných 3 rokoch nevyskytol žiaden záchvat
  • závislosť na návykových látkach
 6. Ak zadám pri rezervácii pobytu ( ubytovania ) konkrétnu požiadavku na izbu, bude mi účtovaný poplatok?

  Áno. Poplatok je garanciou naplnenia Vašej požiadavky. Výška poplatku je 5 eur/ noc/ os. a je uvedená v cenníku kúpeľných pobytov. Ďalšie informácie o poplatkoch súvisiacich s pobytom nájdete aj  v Cenníku poplatkov a finančných náhrad škôd.

 7. Aké sú možnosti vernostných zliav a zakúpenia darčekového poukazu pre blízkeho?

  Kúpele Turčianske Teplice pripravili pre svojich stálych klientov vernostný program.  Priznanie vernostnej zľavy sa vzťahuje na:
  a/ objednanie a uhradenie tretieho a ďalšieho opakovaného pobytu v kúpeľoch Turčianske Teplice za predpokladu, že ide o minimálne tretí pobyt toho istého klienta v rámci toho istého kalendárneho roku, pričom nástup tohto tretieho záväzne potvrdeného pobytu musí časovo nasledovať po dátume nástupu predchádzajúcich dvoch záväzne potvrdených objednávkach. Ide o vernostnú zľavu vo výške 8%.
  b/ objednanie a uhradenie druhého a ďalšieho opakovaného pobytu v kúpeľoch Turčianske Teplice za predpokladu, že ide o minimálne druhý pobyt toho istého klienta, absolvovaný v období počas dvoch kalendárnych rokov nasledujúcich po roku, v ktorom klient nastúpil na predchádzajúci pobyt. Ide o vernostnú zľavu vo výške 5%.
  Súbeh vyššie uvedených vernostných zliav nie je povolený. Priznanie zľavy sa vzťahuje výhradne na pobyty pre samoplátcov a pre poistencov ZP pre diagnózy indikačnej skupiny „B“ – doplatky. Vernostná zľava podľa bodu a/ alebo b/ bude priznaná v rámci jednej objednávky na zhodný termín pobytu všetkým osobám v nej uvedeným. Vernostnú zľavu si klient uplatňuje pri objednávke pobytu a za predpokladu, že mu bola priznaná. V prípade, že si klient zľavu neuplatní pri objednávke pobytu, nebude mu zľava dodatočne pri nástupe priznaná. Vernostná zľava sa vzťahuje na celú objednávku, vrátane doplatkov stravy, ubytovania resp. dokúpených lieč. procedúr. Vernostnú zľavu nie je možné vzájomne kombinovať (sčítavať) s inými zľavami, pokiaľ nie je uvedené inak. Klient má právo uplatniť si vyššiu zo zliav, na ktoré má nárok /okrem kombinácie vernostnej zľavy podľa bodu a/ a b/ . 
   

  Jedným z obľúbených produktov je DARČEKOVÝ POUKAZ. Darčekový poukaz nadobúda platnosť po zaplatení zaslanej zálohovej faktúry. Pri objednávke darčekového poukazu je tiež vhodné viazať poukaz na najpravdepodobnejší možný termín nástupu klientov.

 8. Aké sú možnosti kultúrneho vyžitia, zábavy a fakultatívnych výletov v rámci kúpeľov Turčianske Teplice?

  V Turčianskych kúpeľoch čaká na Vás bohatá ponuka spoločenských večerov pri príjemnej hudbe, široká paleta fakultatívnych výletov a príjemné prechádzky v nádhernom kúpeľnom parku len pár metrov od liečebného domu Veľká Fatra***. Pre nadšencov čítania ponúkame možnosť využiť služby našej kúpeľnej knižnice v Parku Slávy - Domčeky pre knihy. Na všetky otázky ohľadne kultúrneho programu, fakultatívnych výletov a pod. je Vám pripravené odpovedať naše kultúrne oddelenie, ktoré sa nachádza oproti recepcii LD Veľká Fatra, alebo nám môžete napísať na e-mailovú adresu: kultura@therme.sk.

 9. Je v liečebnom dome možnosť pripojenia k internetu?

  Pripojenie k internetu je možné  zadarmo cez WiFi na izbách liečebných domov Veľká Fatra****  a Veľká Fatra***. Okrem toho je možné tiež pripojenie  v internetovej kaviarni Net Café v liečebnom dome Veľká Fatra***.

 10. Aké sú tu možnosti parkovania?

  Naši klienti majú k dispozícií 7 parkovísk so 124 parkovacími miestami. Parkoviská sú nestrážené a státie na parkovacích miestach je bezplatné. Kľúče od parkovacích miest si môžete vyzdvihnúť hneď po príchode na recepcii liečebného domu Veľká Fatra. Za účelom vyloženia batožiny je možné využiť parkovacie miesta určené pre krátke státie /do 5 minút/, ktoré sa nachádzajú pred hlavným vchodom liečebného domu Veľká Fatra.

  V súvislosti s parkovaním odporúčame klientom dôsledne dodržiavať dopravné značky, neparkovať na pešej zóne, ani na iných miestach, kde nie je parkovanie v zmysle dopravných predpisov povolené. Klient má taktiež možnosť rezervovať si za cenu 3,30 eur/noc parkovacie miesto v garáži. Počet parkovacích miest v garáži je obmedzený, preto odporúčame rezervovať ich v dostatočnom predstihu. Bližšie informácie o našom parkovacom systéme Vám radi poskytneme na nasledovnom tel. č. +421 43 4913 000.

 11. Kedy je potrebné nastúpiť na pobyt a kedy pobyt končí?

  Check in (nástup) - od 12.00 hod. denne

  Check out (odchod) - do 10.00 hod. denne

 12. Ako sa do Turčianskych kúpeľov dostanem? (vlakové, autobusové spojenie)

  Do Turčianskych Teplíc je možné pricestovať autobusom, vlakom, prípadne vlastným autom. Informácie o doprave je možné nájsť na našej webovej stránke v časti http://www.therme.sk/kontakty.html. Cestovné spojenie autobusom alebo vlakom zistítie pohodlne na www.cp.sk.

 13. Je možný neobmedzený vstup do bazénov?

  Neobmedzený vstup je možný do plaveckého bazéna Olympic, pričom je súčasťou rôznych pobytových balíkov z rady liečebných, wellness, dovolenkových, či pobytov z produktovej rady GOLD. Tento vstup do bazéna môžu klienti využiť počas prevádzkových hodín.

 14. Môžem si procedúry v pobyte vybrať sám?

  Z hľadiska produktového zaradenia je možno nami ponúkané pobyty rozdeliť na 3 základné druhy: liečebné, wellness a dovolenkové pobyty. Procedúry, ktoré sú zahrnuté do liečebných pobytov odporúča po absolvovaní vstupného lekárskeho vyšetrenia náš lekár. Niektoré špecializované (tzv. programové) pobyty sú zostavované s určitým zameraním (napr. na úľavu boľavému chrbtu, na prevenciu ochorení prostaty, na chudnutie, alebo unaveným manažérom a pod.) a tomu sú prispôsobené aj procedúry, ktoré sa do pobytu zaraďujú už pri jeho zostavovaní.

  V prípade, že Vám nevyhovuje žiadny zo štandardne ponúkaných pobytov a chcete si procedúry do pobytu vybrať sám, je možné zostaviť Vám pobyt „šitý na mieru" špeciálne pre Vás podľa Vašich konkrétnych požiadaviek. Pri každom type pobytu je možné kedykoľvek si doobjednať extra procedúry. 

 15. Čo lieči prírodná liečivá voda využívaná v kúpeľoch Turčianske Teplice?

  Indikácie u pacientov, ktorí dovŕšili 18. rok veku

  • I. onkologické choroby
  • III. choroby tráviaceho ústrojenstva
  • VI. nervové choroby
  • VII. choroby pohybového ústrojenstva
  • VIII. choroby obličiek a močových ciest
  • XI . ženské choroby
  • XII. choroby z povolania

  Indikácie u poistencov, ktorí nedovŕšili 18. rok veku

  • XXI. onkologické choroby
  • XXIII. choroby tráviaceho ústrojenstva
  • XXVI. nervové choroby
  • XXVII. choroby pohybového ústrojenstva
  • XXVIII. choroby obličiek a močových ciest
  • XXIX. gynekologické choroby