()

O kúpeľoch

Zlaté kúpele Turčianske Teplice vytvorili skupinu Medical Spa, ktorá spája zariadenia a služby poskytované v kúpeľnom hoteli Royal Palace*****, liečebných domoch Veľká Fatra****, Veľká Fatra*** a Aqua**, v Inštitúte kardiovaskulárnej rehabilitácie INCARE a Spa&Aquapark Turčianske Teplice.

Text

Liečivá sila našich prameňov

Naša termálna liečivá minerálna voda má široké spektrum liečivých účinkov vďaka vysokému obsahu minerálnych látok – až 1524 mg/l. Pomáha liečiť pohybové, neurologické, tráviace a gynekologické problémy. Podporuje liečbu onkologických ochorení, psychických problémov a tiež chorôb, ktoré vznikajú z povolania.

Viac o liečivej vode

Text

Naša medicínska špecializácia

V našich kúpeľoch poskytujeme holistický prístup k zdraviu. Naše procedúry sú založené na liečivej minerálnej vode, ktorá dokáže pomôcť pri mnohých fyzických aj psychických ochoreniach zvnútra aj zvonka. Naši odborníci sa postarajú o ďalšie medicínske procedúry, ktoré napomáhajú rýchlejšiemu uzdraveniu.

Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú členom skupiny Medical Spa a liečebným zariadením, ktoré poskytuje kúpeľnú liečbu na základe oprávnenia podľa zákona č. 538/2005 o prírodných liečivých vodách, prírodných liečebných kúpeľoch, kúpeľných miestach a prírodných minerálnych vodách.

Môžeme sa pochváliť vysokou kvalitou služieb aj vo svete, o čom svedčí množstvo získaných celosvetových certifikátov.

Zistiť viac

Text

Pre koho sme

V našich Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice sa venujeme samoplatcom aj klientom, ktorí prichádzajú ako poistenci na predpis od lekára.

Zistiť viac

Text

Noblesná história kúpeľov

Kúpele boli v minulosti populárnou dovolenkovou destináciou pre šľachtu z celého Uhorska, Poľska aj Sedmohradska. Verili ich liečivým účinkom natoľko, že neváhali za nimi cestovať stovky kilometrov (na koči a koňoch sa tento výlet menil na niekoľkodňové putovanie). Najznámejší je cisár a kráľ Žigmund Luxemburský, ktorý si vo vode vyliečil dnu. Po celý čas s korunou na hlave.

Viac o histórii kúpeľov

Voľný čas a okolie

Máte radi aktívnu dovolenku? Turčianske Teplice majú niečo pre každého, aj pre rodiny s deťmi. Súčasťou kúpeľov je Spa&Aquapark, kde si vy kvalitne odpočiniete a deti sa zabavia a unavia na nespočetných vodných atrakciách.

Ak máte radi kultúru, nemusíte chodiť ďaleko. Pravidelný program sa odohráva priamo v mestečku, alebo si môžete naplánovať výlety za neďalekými kaštieľmi, skanzenmi či hradmi.

Turčianske Teplice sú obklopené nádhernou prírodou, a tak si na svoje prídu nielen milovníci hôr, ale aj športov a lyžovania.

Pripravili sme pre vás prehľad tých najlepších aktivít, ktoré môžete počas vášho pobytu v našich kúpeľoch zažiť. A zoberte aj deti – radi vám s nimi pomôžeme v našom detskom kútiku.

Kúpeľný areál

Zlaté kúpele sú centrom mesta Turčianske Teplice obklopené majestátnym kúpeľným parkom. Celému areálu dominuje architektonický skvost a kultúrna pamiatka – kúpele Royal Bath a hotel Royal Palace*****, prepojené so Spa&Aquapark. Nájdete v nich aj dva liečivé pramene, z ktorých si kedykoľvek môžete dopriať blahodárny liečivý nápoj.

Spoznajte naše kúpele ešte pred vašou návštevou.

+421 434 913 000

Zavolajte nám

rezervacie@therme.sk

Napíšte nám