()

Kúpeľný areál

Kúpeľný areál – historický kúpeľný park aj SPA & AQUAPARK

Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú zároveň aj centrom mesta Turčianske Teplice. Celému areálu dominuje architektonický skvost a kultúrna pamiatka – Modrý kúpeľ, dnes nazývaný Zlatý kúpeľ alebo Royal Bath, ktorý je prepojený s kúpeľným hotelom Royal Palace*****.
 
V tesne blízskosti hotela Royal Palace sa nachádzajú dva liečivé pramene - Kollár a Živena. Liečivú minerálnu vodu si klienti hotela môžu vychutnať aj vo vnútornej kolonáde, ktorá skrášľuje kúpeľnú dvoranu hotela. Oba liečivé pramene sú vysoko mineralizované a pomáhajú pri urologických, nefrologických a metabolických ochoreniach.
 
Z hotela Royal Palace vedie priamy vstup nielen do SPA & AQUAPARK, ale aj do majestátneho centrálneho kúpeľného parku s rozlohou 12 ha, ktorý je tiež zaradený medzi kultúrne pamiatky. Môžete si dopriať príjemné naozaj dlhé prechádzky – park meria až 2,5 km – korunami košatých stromov. Príjemnú atmosféru dotvárajú botanicky zaujímavé dreviny, sochy, ale aj netradičné kúpeľné lavičky.
V Spa&Aquaparku majú návštevníci k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny, teda priame vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény sa nachádzajú vo vonkajšej časti aquaparku.
 
Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra**** a Veľká Fatra***, kde nájdete kúpeľno-rehabilitačné priestory slúžiace na liečebné a rehabilitačné procedúry a masáže. Poslednou časťou našich kúpeľov je Liečebný dom Aqua**.
 

+421 434 913 000

Zavolajte nám

rezervacie@therme.sk

Napíšte nám