()

Spoznajte turčianske liečivé pramene

Text

Hlavný minerálny prameň (TJ-20A)

Umiestnený v areáli kúpeľov, medzi Ľudovým a Červeným kúpeľom. V súčasnosti je to azda najvyužívanejší vrt v kúpeľoch Turčianske Teplice. Odvŕtaný bol v roku 1966 a zabudovaný v roku 1969. Pôvodná hĺbka bola 97 m. Jeho minerálna voda sa využíva na balneoterapeutické účely v liečebnom dome Veľká Fatra, v Smaragdovom kúpeli a taktiež na vodoliečbu a vaňové kúpele.

Výdatnosť – 7 l/s. Teplota vody – 47 °C

Text

Royal bath

Povôdne nazývaný Modrý kúpeľ. Royal Bath je absolútnou raritou slovenského kúpeľníctva so stále aktívnou piscinou, teda priamym výverom minerálnej vody.

Prameň sa nachádza v areáli kúpeľov. Predstavuje piscinu s roštovým dnom a využíva sa na kúpanie. Počas prevádzky sa bazén denne v popoludňajších hodinách vypúšťa a napúšťa. Po napustení voda odteká prelivom.

Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.
Výdatnosť – 0,74 l/s. Teplota vody – 38oC.
Nádherné prostredie Royal Bathu ponúka vysoký nadštandard a je súčasťou rekonštruovaného kúpeľného hotela Royal Palace *****.

Text

Červený kúpeľ

  • sedací kľudový kúpeľ
  • priamo na piscine s roštovým dnom

V tomto kúpeli sa využíva 100%-ná termálna liečivá minerálna voda.

Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.
Výdatnosť – 4 l/s. Teplota vody – 38 °C.
Červený kúpeľ sa nachádza v budove SPA & AQUAPARK.

Text

Ľudový kúpeľ

  • liečebno-rehabilitačný kúpeľ
  • priamo na prirodzených výveroch – piscinách, t. j. voda vyviera priamo pod dnom bazéna.

Voda v bazéne Ľudového kúpeľa je 100%-ná termálna minerálna liečivá a v balneoterapii sa využíva na kúpanie.

Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.
Výdatnosť: 4 l/s. Teplota vody: 33 °C.
Ľudový kúpeľ sa nachádza v budove SPA & AQUAPARK.

Text

Pitný prameň KOLLÁR

Pitný prameň KOLLÁR sa nachádza priamo v kúpeľoch, nájdete ho hneď vedľa kúpeľného hotela Royal Palace*****. Môžete sa z neho kedykoľvek napiť, obzvlášť vhodný je pre ľudí s tráviacimi a urologickými problémami. Pomáha predchádzať aj osteoporóze. Je termálny, a prichádza až z hĺbky 34m, preto je jeho teplota vyššia než bežnej vody. Pohybuje sa od 43 – 45,2 °C.

Pitný prameň ŽIVENA

Minerálny prameň ŽIVENA, sa nachádza priamo pred vstupom do kúpeľného hotela Royal Palace*****. Termálna voda vyteká zo štyroch vývodov do kamennej vázy. Obsahuje vysoké množstvo minerálov, ktoré tvoria na povrchu vázy a trubiek žltobielu usadeninu. Samotná voda je číra s chuťou sírnej kyselky. Voda prichádza až z hĺbky 62 metrov a dosahuje teplotu okolo 40°C. Môžete si z nej kedykoľvek dopriať liečivý pohár vody. Oceníte ju najmä pri tráviacich a urologických problémoch. Pomáha predchádzať aj osteoporóze.

Biely kúpeľ

Biely kúpeľ sa nachádza na pôvodnej piscine z roku 1966. V súčasnosti sa nevyužíva a po rekonštrukcii bude súčasťou wellness centra v Spa&Aquaparku.

+421 434 913 000

Zavolajte nám

rezervacie@therme.sk

Napíšte nám